Už jedu...

Současnost DPKV

Dopravní podnik města Karlovy Vary byl poprvé založen 1. 10. 1954 a od té doby je téměř nepřetržitě provozovatelem městské hromadné dopravy v Karlových Varech. V současnosti jsou veřejnosti k dispozici autobusové linky denní a noční, zvláštní linky i linky příměstské.
Vedle autobusových linek jsou nedílnou součástí hromadné dopravy lanové dráhy, velmi specifické pro Karlovy Vary. Mají zde dlouholetou tradici a oblibu, převážně u turistických návštěvníků města. Kolejové lanovky jsou v provozu na dvou místech. První z nich spojuje Divadelní náměstí a hotel Imperial, druhá pak Grandhotel Pupp a rozhlednu Diana.

 

V současnosti se Dopravní podnik Karlovy Vary zaměřuje na modernizaci svých služeb a infrastruktury, aby lépe vyhověl potřebám místních obyvatel i návštěvníků města. Zde je přehled o současném stavu:

  1. Modernizace vozového parku: DPKV investuje do modernizace svého vozového parku, aby zajistil spolehlivou a pohodlnou dopravu pro cestující. To zahrnuje nákup nových autobusů s ohledem na bezpečnost, komfort a životní prostředí.

  2. Inovace platebních systémů: implementujeme moderní platební systémy, které umožňují cestujícím platit za jízdenky bezkontaktně pomocí různých platebních karet nebo mobilních telefonů. To usnadňuje proces nákupu jízdenek a zvyšuje komfort cestujících.

  3. Zlepšení bezbariérové přístupnosti: aktivně pracujeme na zlepšení bezbariérové přístupnosti svých vozidel a zastávek, aby byla veřejná doprava dostupná pro všechny občany, včetně těch s omezenou pohyblivostí. To zahrnuje nákup tzv. low entry vozů pro snadnější nastupování a výstup cestujících s omezenou pohyblivostí nebo dětských kočárků. Můžeme se pyšnit 100% bezbariérovou MHD.

  4. Ochrana životního prostředí: jsme aktivní v oblasti ochrany životního prostředí a snaží se minimalizovat negativní dopady provozu na městské životní prostředí. To zahrnuje snahu o snížení emisí vozidel a podporu ekologických alternativních paliv.Dopravní podnik Karlovy Vary se tak snaží poskytovat moderní a efektivní služby veřejné dopravy, které splňují potřeby a očekávání cestujících v současném prostředí.

Máte dotaz?

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv ...