Už jedu...

Pro média

Kontaktní osoby pro styk s médii

Ing. Lukáš Siřínek
Místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti
Jiřina Pousková
Manažerka marketingu

15.07. 2021
Tisková zpráva SDP

Trestání dopravních podniků za ekologické chování končí. Poslanci je osvobodili od poplatků za obnovitelnou energii /POZE/ při používání silové elektřiny.

Ke stažení
16.06. 2021
Tisková zpráva SDP

Končí konečně trestání dopravních podniků za ekologické chování prostřednictvím POZE?

Společným úsilím se Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) a drážním dopravcům podařilo prosadit do aktuálně projednávané novely zákona o podporovaných zdrojích energie pozměňovací návrh, který by měl odstranit rozpor v aktuálním přístupu státu k provozování elektrických trakcí a jeho závazkem na snižování emisí oxidu uhličitého.

Ke stažení
29.04. 2021
Tisková zpráva DPKV

Nové vozy v DPKV.

Ke stažení
21.01. 2021
Tisková zpráva SDP ČR

Dopravní podniky podporují osvětovou kampaň Suchej únor.

Ke stažení
15.12. 2020
Tisková zpráva SDP ČR

Problematika insolvenčního zákona byla hlavním tématem prosincového zasedání správní rady Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR).

Ke stažení
27.10. 2020
Tisková zpráva SDP ČR

Listopad bude opět věnovaný Movemberu. Kníry ozdobí vozy MHD napříč republikou.

Ke stažení
01.09. 2020
Tisková zpráva SDP ČR

Otevřený dopis Sdružení dopravních podniků ČR proti nepodloženým informacím o rizikovosti cestování v MHD.

Ke stažení
31.08. 2020
Tisková zpráva SDP ČR

Zase spolu.

MHD se vrací se začátkem školního roku do plného provozu. Právě školní rok, respektive školáci, jsou hlavním motivem dalšího společného spotu, který vznikl pod hlavičkou Sdružení dopravních podniků ČR.

Ke stažení
10.06. 2020
Tisková zpráva

Dopravní podniky v Česku se v důsledku pandemie potýkají s miliardovými ztrátami

Dopravní podniky napříč republikou v důsledku koronavirové pandemie přišly o cestující, a taki o výnosy z tržeb. Ztráty se ve větších podnicích pohybují v desítkách miliónů korun. Celkově 21 podniků začleněných do Sdružení dopravních podniků eviduje ztrátu 1,1 miliardy korun. Jejich hlavním cílem tak bude obnovit důvěru lidí ve veřejnou dopravu.

Ke stažení
18.05. 2020
Tisková zpráva SDP

Sdružení dopravních podniků podepsalo společnou žádost o finanční podporu adresovanou Evropské unii

Evropská sekce Mezinárodní unie veřejné dopravy (UITP) spojila více než 80 nejvyšších představitelů dopravních podniků a měst, kteří vyzívají evropské instituce, aby zahrnuly sektor městské veřejné dopravy mezi ty, na něž se vztahuje plán obnovy Evropské unie pro řešení dopadů způsobené pandemií Covid-19. Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) se tak připojilo k největším poskytovatelům veřejné dopravy v Evropě, jakými jsou například belgický STIB, rakouský Wiener Linien, francouzský RATP, Metro Lisabon a mnoho dalších.

Ke stažení
14.04. 2020
Tisková zpráva SDP

Hromadná doprava zůstává v provozu

Sdružení dopravních podniků, které zaštiťuje 21 dopravních podniků v ČR, neustále monitoruje vývoj dění okolo nákazy koronavirem Covid-19. Všechny členské dopravní podniky pružně reagují na aktuální situaci a přistupují k potřebným opatřením tak, aby cestující i nadále vnímali městskou hromadnou dopravu jako spolehlivou a využívali ji bez obav.

Ke stažení

Máte dotaz?

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv ...