Už jedu...

Naši hrdinové

Roman Hruška

Naším prvním akčním hrdinou je dispečer Roman Hruška, který je v DPKV již 21 let. Pochází z Mladé Boleslavi a po absolvování střední průmyslové školy se zaměřením na automobilovou dopravu, se přestěhoval za svoji ženou do Karlových Varů. Největší radost má ze svých dětí Vojty a Majdy a rodinným parťákem je také “malý hlídač a postrach ulice” 13 letá yorkšírka Týnka.

Roman je nadšenec do sportu, od malička miluje lyže a dálkovou cykloturistiku. “Se synem sbalíme spacák, stan a vyrážíme na cesty po celé republice. Spíme pod širákem a naposledy jsme takhle vyrazili do Krkonoš”. Stezku podél Labe až do Hřenska mohu jen doporučit. Jako malý kluk se Roman rád “motal kolem aut”. Nyní je jeho obrovskou vášní ralley a žádné mistrovství republiky mu neuteče. Největší sen? “Svézt se Škodou Fabia R EVO 2.”

Během volna si rád poslechne dobrou českou muziku, spíše rockovou. “Mojí srdeční záležitostí je Lucie, loňský koncert jsem si parádně užil.” Mezi jeho favority patří ale také skupiny Kabát, Citron či Vitacit.

Co se v dopravním podniku změnilo od doby, kdy jsem nastoupil jako dispečer? “Hlavně technologie, dříve nebyly mobily, vysílačky ani počítače. Pokud měl řidič autobusu jakýkoli problém, musel dispečerovi zavolat z telefonní budky. Vývoj šel neskutečně kupředu. Dnes máme na dispečinku obrovskou on-line obrazovku, na které sledujeme autobus od výjezdu z garáží, až po celou dobu směny. Vidíme, na jaké zastávce se zrovna vůz nachází, či má zpoždění a v případě jakýchkoli komplikací můžeme ihned reagovat a řidiči nabídnout pomoc.” Roman podotýká, že obrovskou obnovou prošel i vozový park a z tohoto důvodu nemusí již řešit tolik technických závad. Práci dispečera popisuje jako “akční práci, kdy každou minutu nevíte, co se stane. Není to zkrátka stereotyp. S řidiči v terénu řešíme například neprůjezdné trasy a jsem rád, že jim mohu pomáhat v krizových situacích.” Kolegové Romana vnímají jako kliďase, který si vždy zachová chladnou hlavu a z každé situace najde správné východisko.”

Romane, děkujeme, že jste součástí našeho týmu ♥

Radek Kříž

Představujeme Vám našeho v pořadí již 4.hrdinu pana Radka Kříže.

“U společnosti pracuji téměř rok, ale za volantem jako takovým funguji již 20 let. Projezdil jsem celou Evropu, ale nyní jsem rád, že mohu každý den trávit se svoji rodinou, což mi předtím opravdu chybělo. DPKV mi umožnilo rozšíření řidičského průkazu, díky čemuž mohu dělat práci, která mě naplňuje.”

Co Vás na práci řidiče autovláčku pozitivně překvapilo? “Určitě cestující, to jak jsou milí, ale co mě těší nejvíce, jsou rozzářené oči dětí a jejich úsměv na tváři. Když se vláček rozjede, hned vidím, že si projížďku užívají a to je pro mne nejvíc. Vláček považuji za jeden z nejhezčích, je to atrakce, o kterou je ve Varech enormní zájem. Kapacita autovláčku je 64 cestujících, nebylo však žádnou výjimkou, když dorazilo daleko více zájemců o svezení. Toto jsou pak naopak momenty, které na práci považuji jako náročné, funguji jako hromosvod a nápor musím ustát. ”Díky nadhledu a profesionálnímu přístupu však Radek i tyto chvilky zvládá na jedničku a cestující si jej nemohou vynachválit.

Radek je vášnivý sportovec se zálibou v adrenalinových sportech. “Zkrátka mám rád pohyb a nečinnost mě zabíjí.”
Potápění, windsurfing, slaňování, to vše již vyzkoušel. Nejoblíbenější destinací pro sportovní aktivity, ale také pro relax na pláži, je ostrov Korsika. “Jezdím sem již 15 let a spolu s rodinou si užíváme nejprůzračnější moře v celé Evropě. Nejsem sám, kdo vnímá Korsiku jako jeden z nejhezčích ostrovů vůbec, minulý rok mi dokonce jeden chlapík z Hawaie sám řekl, že je to naprostý unikát a nedá se srovnat ani s Hawaií.”

Radek si dokonce i párkrát skočil padákem. Jaký to byl pocit? “Než vypadnete hrozný, ale pak jak člověk letí, je to nádhera.” Ke sportu je od malička vedena také dcera Radka, která se v mnoha směrech potatila. “V zimě společně vyrážíme na hory a mimo sezónu jsou to kolečkové brusle. Je to téměř rok, co s námi tuto aktivitu sdílí i moje skoro roční vnučka Elinka, zatím je v kočárku, ale až vyroste, budeme mít dalšího parťáka. S vnučkou se vídáme skoro každý den, je má největší radost.”

Pokud má Radek chvilku klidu, rád ji využije k četbě kriminálních příběhů od Ed McBaine a když se chce pobavit? “Náladu mi vždy spraví Haškův Dobrý voják Švejk.”

Jaký je Váš největší sen? “Být pořád zdravý, já i celá rodina, nic jiného k životu nepotřebuju.”
Radku, děkujeme a přejeme Vám klidný a pohodový Advent.

Máte dotaz?

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv ...