Už jedu...

Vary Virtual - jízdné v mobilu

Vary Virtual je mobilní aplikace, která nahrazuje plastovou Karlovarskou kartu a nejen to.

Jak to funguje?

Pokud chcete využívat Virtuální kartu naplno, stáhněte si mobilní aplikaci:

Mobilní aplikace:

App Store Google Play

Kompletní informace naleznete na webu Vary Virtual

www.varyvirtual.cz

Jak začít?

Prostředí webové i mobilní aplikace je intuitivní. Ale pokud chcete mít vše 100% pod palcem, připravili jsme i podrobný návod.

Stáhněte si mobilní aplikaci Vary Virtual a proveďte registraci. Ihned můžete začít s nákupem jednorázových jízdenek. Platba probíhá přes Apple Pay či on-line bankovní kartou.

V případě, že chcete nakupovat dlouhodobé jízdné, je třeba účet personifikovat. Vyplňte osobní údaje a nahrajte portrétovou fotografii (klidně pořízenou mobilním telefonem). Při nákupu kuponu, ať už v mobilní aplikaci nebo na e-shopu, si vyberete nosič předplatného - mobilní telefon. Vyberte si tu variantu, kterou máte vždy u sebe. Nosič je možný kdykoliv změnit.

Často se ptáte ...

Možnost vlastnit Karlovarskou kartu v podobě plastové kartičky zůstává i nadále, avšak nově si uživatelé časových kuponů budou muset vybrat, který nosič budou využívat pro své placené dlouhodobé jízdné. Technicky není možné, mít nahrané časové jízdné na obou nosičích najednou, tj. jak v mobilní aplikaci, tak i na plastové Karlovarské kartě. Je ale možné mít mobilní aplikaci, v ní nahraný časový kupon a zvolit si jako identifikátor mobilní telefon.

Registrace neboli vytvoření virtuální Karlovarské karty v mobilní aplikaci Vary Virtual probíhá jednoduše, zcela online a bez nutnosti návštěvy a autorizace v předprodejní kanceláři v Zeyerově ulici. Při přepravní kontrole je však cestující povinen předložit doklad o nároku na zlevněné jízdné. Cestující, který zneužije systém Virtuálníkarty tím, že při registraci a aktivaci služby použije neplatné či pozměněné dokumenty, poruší tím smluvní přepravní podmínky dopravce a vystavuje se tak sankcím.

Změnu údajů provedete po přihlášení k Vašemu účtu v záložce „můj účet“.

Stejným způsobem postupujte i v případě odcizení nebo výměny mobilního telefonu. Přihlaste se ke svému účtu a přiřazený mobilní telefon si zablokujte (záložka „identifikátory“, tlačítko „blokovat“). Časové předplatné si převeďte na nový mobilní telefon (záložka „jízdní kupóny, tlačítko „převést kupón“). Časové předplatné bude aktivní do 1 hodiny od jeho převedení.

Stejným způsobem postupujte i v případě, že si zapomenete mobilní telefon. Revizor či revizorka v tomto případě protokol o přepravní kontrole vypíše, ale stačí přijít do 30 kalendářní dnů s nabitým mobilním telefonem do předprodejní kanceláře v Zeyerově ulici a prokázat, že máte nabitý časový předplatný kupón, a pokuta vám účtována nebude.

Nákupy v aplikaci je možné provádět pouze on-line, ale pokud již máte zakoupený předplatný časový kupón, můžete se jím prokazovat, aniž byste potřebovali internetové připojení.
Virtuální karta

Infolinka

+420 722 988 144

Po-Pá 8:00 - 15:00

Máte dotaz?

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv ...