Už jedu...

Informace pro turisty v Karlových Varech

Lanové dráhy a Autovláček

Symbol romantiky a nezapomenutelných výhledů

Lanovka Diana je jedním z nejcharakterističtějších symbolů města a zároveň oblíbenou atrakcí pro návštěvníky z celého světa. Lanovka spojuje lázeňské centrum s vrcholem kopce Diana, nabízí nejen pohodlnou dopravu, ale také nezapomenutelné výhledy na panoramatickou krajinu a městskou architekturu. Lanová dráha má spodní nástupní stanici "Stará louka", mezistanici "Jelení skok" a výstupní řídící stanici Diana, kde se nachází také vyhlídková věž. Na ochoz rozhledny Diana, do výšky 25 m, vyjedete buď výtahem, nebo protáhnete nohy na 150 schodech. Za krásného počasí je vidět až do vzdálenosti 70 km. K rozhledně náleží také restaurace s příjemnou lesní terasou, Motýlím domem a minizoo.

Turistický vyhlídkový autovláček

Vyhlídková jízda autovláčkem, který od dubna do září projíždí lázeňským územím Karlových Varů je skvělý způsob, jak objevit krásy historického centra a prožít nezapomenutelný zážitek. Cestující mohou relaxovat a užívat si výhledy na malebné scenérie.

Parkování

Aby si Karlovy Vary uchránily svou jedinečnost a atmosféru lázeňského města, je třeba brát ohled na regulovaný dopravní režim v centrálním lázeňském území, který omezuje vjezd i parkování.

Na každém vstupu je území vymezeno dopravní značkou „Zákaz vjezdu“ s dodatkovou tabulkou „Mimo vozidel s povolením a po zaplacení poplatku na městské policii“ a případně informační tabulí.

Vhodná místa k parkování v Karlových Varech nabízíme placená parkovištěodstavnou plochu v ulici Západní na okraji lázeňského území.

Máte dotaz?

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv ...