Naši hrdinové
Potřebuji jízdenku

Potřebuji jízdenku

platební kartou, mobilní aplikací MOJE DPKV
Chci časovou jízdenku

Chci časovou jízdenku

na mojí Karlovarské kartě
Chci lanovkou

Chci lanovkou

na rozhlednu a do restaurace

Představujeme Vám našeho v pořadí již 4.hrdinu pana Radka Kříže.
“U společnosti pracuji téměř rok, ale za volantem jako takovým funguji již 20 let. Projezdil jsem celou Evropu, ale nyní jsem rád, že mohu každý den trávit se svoji rodinou, což mi předtím opravdu chybělo. DPKV mi umožnilo rozšíření řidičského průkazu, díky čemuž mohu dělat práci, která mě naplňuje.”
Co Vás na práci řidiče autovláčku pozitivně překvapilo? “Určitě cestující, to jak jsou milí, ale co mě těší nejvíce, jsou rozzářené oči dětí a jejich úsměv na tváři. Když se vláček rozjede, hned vidím, že si projížďku užívají a to je pro mne nejvíc. Vláček považuji za jeden z nejhezčích, je to atrakce, o kterou je ve Varech enormní zájem. Kapacita autovláčku je 64 cestujících, nebylo však žádnou výjimkou, když dorazilo daleko více zájemců o svezení. Toto jsou pak naopak momenty, které na práci považuji jako náročné, funguji jako hromosvod a nápor musím ustát. ”Díky nadhledu a profesionálnímu přístupu však Radek i tyto chvilky zvládá na jedničku a cestující si jej nemohou vynachválit.
Radek je vášnivý sportovec se zálibou v adrenalinových sportech. “Zkrátka mám rád pohyb a nečinnost mě zabíjí.”
Potápění, windsurfing, slaňování, to vše již vyzkoušel. Nejoblíbenější destinací pro sportovní aktivity, ale také pro relax na pláži, je ostrov Korsika. “Jezdím sem již 15 let a spolu s rodinou si užíváme nejprůzračnější moře v celé Evropě. Nejsem sám, kdo vnímá Korsiku jako jeden z nejhezčích ostrovů vůbec, minulý rok mi dokonce jeden chlapík z Hawaie sám řekl, že je to naprostý unikát a nedá se srovnat ani s Hawaií.”
Radek si dokonce i párkrát skočil padákem. Jaký to byl pocit? “Než vypadnete hrozný, ale pak jak člověk letí, je to nádhera.” Ke sportu je od malička vedena také dcera Radka, která se v mnoha směrech potatila. “V zimě společně vyrážíme na hory a mimo sezónu jsou to kolečkové brusle. Je to téměř rok, co s námi tuto aktivitu sdílí i moje skoro roční vnučka Elinka, zatím je v kočárku, ale až vyroste, budeme mít dalšího parťáka. S vnučkou se vídáme skoro každý den, je má největší radost.”
Pokud má Radek chvilku klidu, rád ji využije k četbě kriminálních příběhů od Ed McBaine a když se chce pobavit? “Náladu mi vždy spraví Haškův Dobrý voják Švejk.”
Jaký je Váš největší sen? “Být pořád zdravý, já i celá rodina, nic jiného k životu nepotřebuju.”
Radku, děkujeme a přejeme Vám klidný a pohodový Advent
***

Novinky emailem

Vložte svůj email a budete informování o událostech a slevách v karlovarské hromadné dopravě.
*

> odběr novinek může být kdykoli zrušen.
Karlovy VarySdružení dopravních podniků