Naši hrdinové
Potřebuji jízdenku

Potřebuji jízdenku

platební kartou, mobilní aplikací MOJE DPKV
Chci časovou jízdenku

Chci časovou jízdenku

na mojí Karlovarské kartě
Chci lanovkou

Chci lanovkou

na rozhlednu a do restaurace

Dnes Vám představíme dalšího hrdinu DPKV, pana Radka Loufka, který nastoupil do podniku před neuvěřitelnými 33 lety. Radek je náš šikovný autoelektrikář, který odhalí každou elektro závadu a autobusy jsou pod jeho dohledem vždy připraveny znovu vyrazit do terénu a dovézt cestující přesně tam, kam potřebují. Zkrátka profesionál každým coulem.

Radkovo rodným městem jsou Karlovy Vary a vášeň do aut sdílí se svým 23letým synem Vaškem, který přestože studuje na vysoké škole obor regenerace a výživa sportu, od mala tráví v dílně většinu volného času. „Zkrátka se potatil a pořád se hrabe v autech.” Doplňuje se smíchem Radek.

„Co mám na své práci rád? Nejedná se o žádný stereotyp, některé závady se sice opakují, ale často jsou takové, u kterých si lámu hlavu a pídím se, abych našel příčinu a souvislosti. Nikdy zkrátka nevím, co mě čeká. K podniku (dříve ČSAD) jsem nastoupil před 33 lety, ještě jako učeň. Vyučil jsem se v Plzni jako mechanik a opravář silničních motorových vozidel, od té doby jsem ve společnosti a neměnil bych. Dělá mi radost fungovat v kolektivu a netrávit čas sám.”

V čem je práce náročná? „Tato profese obnáší obrovskou odpovědnost, a proto je pro mne velmi důležité, aby vozy, které přepravují cestující, byly v pořádku a zajistily tak všem bezpečné svezení. Na fyzickou náročnost, která je s moji práci spojená, jsem si již zvyknul a neměnil bych. Když jsem v oboru začínal, jednotlivé díly byly daleko těžší. S technickým vývojem se komponenty zmenšují, je však daleko náročnější najít závadu. Nicméně mě baví dozvídat se nejrůznější novinky a zajímavosti z oboru, které pak mohu uplatnit v praxi.“

Mezi Radkovo záliby nepatří jen pěkná auta, ale také cestování, ideálně se svojí rodinou. „Mám rád Chorvatsko, zejména Dalmácii, tam je nejtepleji. Na dovolené rád lenoším a střádám energii pro další rok. Užívám si sluníčko a dobré jídlo, v zimě pak rád vyrážím na lyže, nejčastěji na Plešivec nebo Klínovec.”

„Jako malý kluk jsem chtěl být řidičem autobusu nebo řidičem něčeho velkého. Koncem devadesátých let jsem si tento sen splnil a jezdil brigádně po celé Evropě. Nejčastěji po Itálii, Francii a Chorvatsku. Poznávání nových zemí mě bavilo a jsem za to zpestření rád.”

Co pro Radka znamená spokojený život? „Rodina, klid, pohoda, a právě to svobodné cestování. Nejdůležitější je pro mne optimismus a brát věci s nadhledem. S dobrou náladou jde všechno lépe.”

Radku, děkujeme, že atmosféru v DPKV udržujete v dobré náladě


Naším prvním akčním hrdinou je dispečer Roman Hruška, který je v DPKV již 21 let. Pochází z Mladé Boleslavi a po absolvování střední průmyslové školy se zaměřením na automobilovou dopravu, se přestěhoval za svoji ženou do Karlových Varů. Největší radost má ze svých dětí Vojty a Majdy a rodinným parťákem je také “malý hlídač a postrach ulice” 13 letá yorkšírka Týnka.

Roman je nadšenec do sportu, od malička miluje lyže a dálkovou cykloturistiku. “Se synem sbalíme spacák, stan a vyrážíme na cesty po celé republice. Spíme pod širákem a naposledy jsme takhle vyrazili do Krkonoš”. Stezku podél Labe až do Hřenska mohu jen doporučit. Jako malý kluk se Roman rád “motal kolem aut”. Nyní je jeho obrovskou vášní ralley a žádné mistrovství republiky mu neuteče. Největší sen? “Svézt se Škodou Fabia R EVO 2.”

Během volna si rád poslechne dobrou českou muziku, spíše rockovou. “Mojí srdeční záležitostí je Lucie, loňský koncert jsem si parádně užil.” Mezi jeho favority patří ale také skupiny Kabát, Citron či Vitacit.

Co se v dopravním podniku změnilo od doby, kdy jsem nastoupil jako dispečer? “Hlavně technologie, dříve nebyly mobily, vysílačky ani počítače. Pokud měl řidič autobusu jakýkoli problém, musel dispečerovi zavolat z telefonní budky. Vývoj šel neskutečně kupředu. Dnes máme na dispečinku obrovskou on-line obrazovku, na které sledujeme autobus od výjezdu z garáží, až po celou dobu směny. Vidíme, na jaké zastávce se zrovna vůz nachází, či má zpoždění a v případě jakýchkoli komplikací můžeme ihned reagovat a řidiči nabídnout pomoc.” Roman podotýká, že obrovskou obnovou prošel i vozový park a z tohoto důvodu nemusí již řešit tolik technických závad. Práci dispečera popisuje jako “akční práci, kdy každou minutu nevíte, co se stane. Není to zkrátka stereotyp. S řidiči v terénu řešíme například neprůjezdné trasy a jsem rád, že jim mohu pomáhat v krizových situacích.” Kolegové Romana vnímají jako kliďase, který si vždy zachová chladnou hlavu a z každé situace najde správné východisko.”

Romane, děkujeme, že jste součástí našeho týmu

***

Aktuálně

.....
Cena nafty a adBlue:
Diesel 25.90 Kč
adBlue 17.30 Kč

Novinky emailem

Vložte svůj email a budete informování o událostech a slevách v karlovarské hromadné dopravě.
*

> odběr novinek může být kdykoli zrušen.
Karlovy VarySdružení dopravních podniků