Mobilní aplikace
Potřebuji jízdenku

Potřebuji jízdenku

platební kartou, mobilní aplikací MOJE DPKV
Chci časovou jízdenku

Chci časovou jízdenku

na mojí Karlovarské kartě
Chci lanovkou

Chci lanovkou

na rozhlednu a do restaurace

BĚHEM MĚSÍCE KVĚTNA BUDE SPUŠTĚNA NOVÁ REVOLUČNÍ APLIKACE

VARY VIRTUAL

Vary Virtual. Revoluční aplikace nahradí plastovou Karlovarskou kartu

Přicházíme s naprostou novinkou, která usnadní život nejen cestujícím v městské hromadné dopravě, ale i turistům, řidičům automobilů a dalším návštěvníkům krajského města. Jmenuje se jednoduše: Vary Virtual. Za tímto názvem se skrývá revoluční mobilní aplikace, kterou budou lidé moci používat nejen do veřejné dopravy, nabídne totiž i mnoho služeb, které jsou čistě virtuální, to jest on-line. „Jedná se tak o naprosto revoluční mobilní aplikaci v rámci služeb, které poskytují dopravní podniky v české republice, přičemž aplikace bude rovněž v anglické a německé mutaci“ přibližují Tomáš Trtek, první náměstek primátorky a Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva pověřený řízením Dopravního podniku Karlovy Vary.

Karlovarskou kartu bude možné mít jen v mobilu?

I nadále zůstává možnost vlastnit Karlovarskou kartu prostřednictvím plastové kartičky, ale nově bude možnost mít ji ve svém mobilu. Registrace neboli vytvoření takové „karty“ bude jednoduché, zcela on-line a bez nutnosti navštívení a autorizace v předprodejní kanceláři v Zeyerově ulici. Současně tak odpadne dosavadní proces, kdy při první návštěvě odevzdáváte vyplněný formulář a kartu si následně vyzvednete v horizontu několika dní. Výhodou také je, že aplikace je oproti plastové kartičce zcela zdarma. Karta je v předprodeji zpoplatněna částkou 170 korun.

Do telefonu si tedy také mohu nahrát časový kupon?

Přesně tak, pohodlně on-line. Je možné zakoupit měsíční, čtvrtletní, pololetní nebo roční časový kupon. Stejně tak to platí i pro zlevněné kupóny, tzn. dětské, studentské nebo pro seniory. A kromě toho je tady možnost si Karlovarskou kartu přiřadit k bankovní kartě, více mobilním telefonům anebo třeba k přívěsku na klíče. Odpadají tak starosti, pokud si například děti kartu někde zapomenou, ztratí a tak podobně. Prostřednictvím mobilní aplikace nebo přes webové rozhraní je totiž možné přiřadit kupon k jinému identifikátoru. Kromě dlouhodobého časového kuponu je rovněž možné zakoupit i jednorázovou jízdenku.

Jaké výhody přináší aplikace řidičům nebo návštěvníkům, kteří přijedou do města?

Prostřednictvím Vary Virtual je možné zaplatit parkovací lístek na uličním stání nebo si zakoupit povolenku vjezdu do lázeňského území. Za zmínku stojí rovněž vyznačení aktuálních dopravních událostí, jako jsou nehody, objížďky nebo opravy komunikací. V aplikaci je uveden stupeň dopravy, tady hustota provozu na jednotlivých komunikacích v krajském městě. V neposlední řadě jsou vidět i parkovací místa v ulicích i na parkovištích, a to včetně tarifů.

Díky aplikaci mám tedy přehled o dopravní situaci ve městě?

„Ano. Její součástí je totiž dopravní portál, který zobrazuje aktuální a reálnou dopravní situaci v Karlových Varech. V mobilu též můžete vyhledávat spoje městské hromadné dopravy. K vidění jsou odjezdy autobusů z každé zastávky, skutečná poloha autobusů a vyznačené jsou i trasy linek městské dopravy, stejně jako celé lázeňské území. V aplikaci navíc cestující najdou každou z více než dvou set padesáti městských zastávek“ vysvětluje Tomáš Trtek.

Je používání aplikace bezpečné, zejména pak placení?

Rozhodně. Na bezpečnost byla při vývoji Vary Virtual kladena velká pozornost. Jednotlivé platby, které budou pomocí této mobilní aplikace prováděny, zajišťuje zabezpečená platební brána zprostředkovaná ČSOB. K úhradě lze použít jakoukoliv platební kartu, kterou si ve svém profilu uživatel zadá pouze při první platbě a následně si mobilní aplikace platební kartu pamatuje. Úhrada za nákupy služeb v mobilní aplikaci bude provedena do tří vteřin.

Co dosavadní aplikace Moje DPKV?

Veškeré služby této mobilní aplikace jsou součástí Vary Virtual, navíc doplněné o virtuální Karlovarskou kartu, vyhledávání spojení MHD a jazykové mutace. Tím, že došlo k rozšíření poskytovaných služeb, bylo nezbytné vytvořit novou aplikaci, jelikož technologická platforma Moje DPKV toto rozšíření neumožňovala. Z těchto důvodů bude aplikace Moje DPKV od léta utlumena. „Věřím, že tyto revoluční novinky všichni držitelé Karlovarských karet, řidiči a návštěvníci města přivítají“ dodává na závěr Lukáš Siřínek.

***

Aktuálně

.....
Cena nafty a adBlue:
Diesel 28.90 Kč
adBlue 17.30 Kč

Novinky emailem

Vložte svůj email a budete informování o událostech a slevách v karlovarské hromadné dopravě.
*

> odběr novinek může být kdykoli zrušen.
Karlovy VarySdružení dopravních podniků