Karlovarská karta
Potřebuji jízdenku

Potřebuji jízdenku

platební kartou, mobilní aplikací MOJE DPKV
Chci časovou jízdenku

Chci časovou jízdenku

na mojí Karlovarské kartě
Chci lanovkou

Chci lanovkou

na rozhlednu a do restaurace

Karlovarská karta


Karlovarská karta je platební instrument, který vydává Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s. Je to bezkontaktní paměťová čipová karta, která slouží jako elektronický nosič jízdného v městské dopravě v Karlových Varech. Karlovarská karta je součástí systému Plzeňská karta, který sdružuje Plzeňskou kartu, Karlovarskou kartu a Marjánku – kartu používanou v Mariánských Lázních.

Dobití Karlovarské karty v našem E-shopu

V letošním roce končí platnost většiny Karlovarských karet, vydaných v roce 2014. Z tohoto důvodu bude od 1. dubna 2019 probíhat jejich výměna. Více informací zde


V současné době má karta následující funkce:

 1. Jako nosič časového jízdného MHD v Karlových Varech, po nahrání aplikací i jako nosič časového jízdného v Plzni a v Mariánských Lázních.
 2. Po nahrání příslušné aplikace i jako potvrzení pro důchodce do 65 let, jako doklad pro prokázání nároku a nákup zlevněné jízdenky pro důchodce do 65 let.
 3. Elektronická peněženka na zaplacení parkovného v Karlových Varech a v Plzni a pro nákup jízdenky ve vozidlech MHD v Plzni a Mariánských Lázních.

Připravuje se plnohodnotné použití karty jako elektronické peněženky v Karlových Varech s možnosti rozšíření do dalších oblastí – nákup vstupenek, školní stravování, knihovny atp.Jak pořídit Karlovarskou kartu

Požádat o Karlovarskou kartu může každý občan, fyzická nebo právnická osoba. Pro každý typ karty jsou stanoveny podmínky pro pořízení a používání. Karta může být přenosná za odlišných tarifních podmínek.

Pro získání Karlovarské karty je nutno vyplnit Žádost o vydání Karlovarské karty a podepsat Podmínky pro vydávání a používání karty. Tiskopisy jsou k dispozici zdarma:

Na přepážkách přepravní kanceláře DPKV v Zeyerově ulici nebo na internetových stránkách www.dpkv.cz.K vydání karty budete potřebovat:

 • Vyplněnou žádost a podepsané podmínky pro vydání karty
 • Občanský průkaz nebo jiný průkaz totožnosti ke kontrole osobních údajů
 • 1 ks aktuální průkazové fotografie o rozměrech 3,5 x 4,5 cm
 • Ověřenou plnou moc, pokud vyřizujete kartu za někoho jiného
 • Za děti mladší 15 let vyřizuje podání žádosti a vyzvednutí karty zákonný zástupce, uvedený na žádosti na základě svého občanského průkazu a rodného listu dítěte

Vydání hotové karty je prováděno v přepravní kanceláři DPKV v Zeyerově ulici v termínu uvedeném na žádosti.

Dobíjení karty dalším časovým jízdným nebo nákup na elektronickou peněženku je prováděno v přepravní kanceláři DPKV, a.s. Cestujícím doporučujeme mít s sebou při používání karty i pokladní doklad o nákupu jízdného.

Dobíjení časového jízdného je možné i na níže uvedených vybraných bankomatech České spořitelny:

 • ČS Dolní Kamenná 1016/5 (bývalá Hypernova)
 • ČS Vřídelní 100/35
 • ČS Stará Role, Závodu míru 208/46
 • ČS T.G.Masaryka 502/16
 • ČS Městská tržnice, Horova 1223/1
 • ČS Globus Jenišov
 • ČS Varyáda (bývalý Interspar)Jak kartu používat

Pokud je na kartě nabitý příslušný tarif, cestující v pracovní dny, kdy se nastupuje do MHD všemi dveřmi má kartu s sebou a kartu u řidiče neukazuje, předkládá pouze v případě přepravní kontroly.

V době nástupu předními dveřmi a použití karty v příměstských autobusech DPKV v rámci MHD, pak cestující přiloží kartu ke čtecímu zařízení, kde je provedena akustická kontrola dobití.

Dobití kreditu nebo časového jízdného přes E-shopJak postupovat, když je karta nefunkční

Nechat zkontrolovat v přepravní kanceláři. Pokud je karta nefunkční , je vyhotoven duplikát karty za 170 Kč, karta je poslána k reklamačnímu řízení, jízdné je převedena novou kartu. V případě uznání reklamace jako oprávněné je poplatek za vyhotovení duplikátu Kč 170,-, cestujícímu vrácen. Pokud reklamační řízení zjistí, že karta je nefunkční z titulu poškození zákazníkem, poplatek 170 Kč se nevrací.


Pro více informací o cenových tarifech DPKV nás neváhejte kontaktovat. Rádi vaše dotazy zodpovíme.

***

Aktuálně

.....
Cena nafty a adBlue:
Diesel 28.90 Kč
adBlue 17.30 Kč

Novinky emailem

Vložte svůj email a budete informování o událostech a slevách v karlovarské hromadné dopravě.
*

> odběr novinek může být kdykoli zrušen.
Karlovy VarySdružení dopravních podniků