Jsme opět top zaměstnavatelem regionu
Potřebuji jízdenku

Potřebuji jízdenku

platební kartou, mobilní aplikací Vary Virtual
Chci časovou jízdenku

Chci časovou jízdenku

na mojí Karlovarské kartě
Chci lanovkou

Chci lanovkou

na rozhlednu a do restaurace

Jsme opět top zaměstnavatelem regionu

30.5.2023V prestižní celostátní soutěži Sodexo Zaměstnavatel regionu opět boduje Dopravní podnik Karlovy Vary. Již několik let po sobě si i v letošním roce zajistil medailové umístění. Ocenění totiž získal znovu a tentokrát v podobě prvního umístění jako Zaměstnavatel regionu 2023 v Karlovarském kraji v kategorii do 500 zaměstnanců.

“Dopravní podnik se v soutěži Sodexo zaměstnavatel roku pravidelně umísťuje na medailových pozicích již od roku 2017, takže jsme velmi hrdí na to, že jsme se v letošním roce umístili na té nejvyšší medailové pozici”, sdělil na úvod místopředseda Lukáš Siřínek. V zápětí dodává: “Smyslem soutěže je ověřit si jak si naše společnost stojí v konkurenci firem ze soukromého sektoru. Nejen svým přístupem k zaměstnancům, ale i platovým podmínkami, benefity, možností osobního a kariérního rozvoje, společně s možnostmi dalšího vzdělávání. Plně si uvědomuji, že všichni kolegové z DPKV jsou pro fungování naší společnosti klíčoví, stejně jako podpora od našeho jediného akcionáře, tedy vedení města Karlovy Vary, díky které jsme schopni nabídnout takové podmínky, díky kterým se můžeme umístit na první příčce“.

„Velmi důležitá je pro nás stabilita v personální politice a péče o zaměstnance. Taková starost se totiž z dlouhodobého hlediska vyplatí. Když si zaměstnance hýčkáte, zůstávají motivovaní, spokojení a snižují se náklady na nábor a hledání i zaučování nováčků. Uvědomuji si, že právě zaměstnanci jsou tím nejcennějším, co společnost má aproto první příčku v této soutěži vnímám jako hnací motor, který nenecháme nikdy vyhasnout.,“ říká předseda představenstva DPKV Jiří Vaněček.

Podle slov prvního náměstka karlovarské primátorky Tomáše Trtka (ANO) je tento výborný výsledek důkazem skvělého fungování managementu a představenstva DPKV. „Firemní nastavení a kulturu jsme pojmuli zodpovědně. Toto ocenění je pochopitelně i naším závazkem pokračovat dále a zdokonalovat pracovní podmínky i systémy vzdělávání a motivace našich pracovníků.,“ sdělil první náměstek primátorky Tomáš Trtek.

Cílem soutěže Zaměstnavatel roku, která se v České republice vyhlašuje od roku 2003, je vyzdvihnout firmy s příkladným přístupem ke svým zaměstnancům, a to nejen celostátně, ale i v jednotlivých regionech, v nichž zájemci o uplatnění nejčastěji hledají nové místo.

Akci organizuje Klub zaměstnavatelů, který se snaží se touto cestou ukázat význam oblasti řízení lidských zdrojů. Hodnocení probíhá mezinárodně uznávanou metodikou společnosti PricewaterhouseCoopers, zvanou Saratoga, která umožňuje srovnání různých typů podniků s často velmi odlišným zaměřením. Metodika se zaměřuje na celkem 14 významných oblastí péče o zaměstnance, jako jsou odborná školení, celkové náklady na vzdělávání, investice do aktivit společenské odpovědnosti nebo výše ohodnocení.

***

Aktuálně

.....
Cena nafty a adBlue:
Diesel 40.20 Kč
adBlue 29.90 Kč

Novinky emailem

Vložte svůj email a budete informování o událostech a slevách v karlovarské hromadné dopravě.
*

> odběr novinek může být kdykoli zrušen.
Karlovy VarySdružení dopravních podniků