Lesní restaurace a motýlí dům
Potřebuji jízdenku

Potřebuji jízdenku

platební kartou, mobilní aplikací Vary Virtual
Chci časovou jízdenku

Chci časovou jízdenku

na mojí Karlovarské kartě
Chci lanovkou

Chci lanovkou

na rozhlednu a do restaurace

Lesní restaurace

Restaurace a kavárna Diana byla vybudována souběžně s rozhlednou Diana v letech 1912-1914. Leží na vrcholu Výšiny přátelství, odkud se návštěvníkům nabízí nádherný výhled na Karlovy Vary a široké okolí. Autorem projektu restaurace byl karlovarský architekt Ing. Breinl. Budova restaurace byla koncipována jako lovecká chata s jedním hlavním a dvěma vedlejšími sály. Příjemnou atmosféru tu v chladnějším období vytváří velký krb, umístěný v hlavním sále. K dispozici je zde taneční parket, venkovní terasa a možnost rožnění v přírodě. Ochutnat zde můžete zvěřinové a rybí speciality české kuchyně, stejně tak i jídla mezinárodní kuchyně.

Poslední rekonstrukce restaurace-kavárny Diana proběhla v roce 2000 za přispění Dopravního podniku Karlovy Vary, a. s. Je jedním z nejnavštěvovanějších míst Karlových Varů. Ročně Výšinu přátelství, resp. Restauraci-kavárnu Diana, navštíví přes 200.000 návštěvníků.Kudy k lesní restauraci-kavárně Diana

Vypravit se sem můžete po některé z mnoha lázeňských stezek nebo turistických tras. Jsou udržované a tím sjízdné i na kole. Další možností, jak se k restauraci Diana dopravit, je lanová dráha Diana. Spodní stanici „Stará louka“ najdete schovanou mezi domy mezi domy Mírového náměstí u Grandhotelu Pupp.

Více informací o lesní restauraci najete zde

Motýlí dům

Tropická zahrada s živými exotickými motýly z celého světa.

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly z celého světa – např. z Thajska, Filipín, deštných pralesů Jižní Ameriky či Mexika.

V tzv. letové zóně o rozloze 100m2 spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si tyto krasavce živočišné říše budete moct z naprosté blízkosti a v absolutním kontaktu - žádné bariéry mezi hosty a motýly u nás totiž nenajdete.

Více informací o motýlím domě najdete zde


Provozní doba restaurace

duben

11:00 – 18:00

květen-září

11:00 – 19:00

říjen

11:00 – 18:00

listopad-březen

11:00 – 17:00***

Aktuálně

.....
Cena nafty a adBlue:
Diesel 37.10 Kč
adBlue 29.90 Kč

Novinky emailem

Vložte svůj email a budete informování o událostech a slevách v karlovarské hromadné dopravě.
*

> odběr novinek může být kdykoli zrušen.
Karlovy VarySdružení dopravních podniků