Zvýšení cen za jednorázové jízdenky MHD pro rok 2023
Potřebuji jízdenku

Potřebuji jízdenku

platební kartou, mobilní aplikací Vary Virtual
Chci časovou jízdenku

Chci časovou jízdenku

na mojí Karlovarské kartě
Chci lanovkou

Chci lanovkou

na rozhlednu a do restaurace

Zvýšení cen za jednorázové jízdenky MHD pro rok 2023

27.12.2022Jízdné v MHD se pro většinu obyvatel Karlových Varů nezvýší

tisková zpráva

Dopravní podnik Karlovy Vary společně s vedením karlovarské radnice přistoupil velmi citlivě k problematice zvyšujících se provozních a mzdových nákladů a důsledků energetické krize. Po pečlivém zhodnocení současné situace se v Karlových Varech nebudou zvyšovat ceny časového jízdného, které k cestování využívá většina obyvatel lázeňského města.

„Chceme, aby lidé žijící v Karlových Varech co nejvíce a nejčastěji využívali městskou hromadnou dopravu a proto nebudeme měnit ceny dlouhodobých časových kuponů pořizovaných prostřednictvím Karlovarské karty a aplikace Vary Virtual. Umožňuje nám to i fakt, že vozový park je v drtivé většině vybaven pohonem na stlačený zemní plyn a ten díky dlouhodobému kontraktu nakupujeme výhodněji než v roce 2020. Rozhodli jsme se proto zvýšit pouze ceny jednorázových jízdenek, a to z dvaceti na pětadvacet korun a u hodinové jízdenky z pětadvaceti na třicet korun,“ říká náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek.

Podle jeho dalších slov využívají nejčastěji jednotlivé jízdenky turisté a návštěvníci města. Na příjmech z celkových tržeb z jízdného se příjmy z prodeje jednorázového jízdného podílejí zhruba 60 procenty. „V době před covidovou pandemií byla tato čísla vyšší. Pohybovala se mezi pětašedesáti až sedmdesáti procenty. Propad je dán zejména absencí turistů a lázeňských hostů, kteří jednorázové jízdenky používají nejčastěji,“ doplňuje náměstek primátorky.

„Ceny jízdného se v Karlových Varech dlouhou dobu neměnily. V současné době již ale město, jako jediný akcionář DPKV a objednatel dopravy, muselo reagovat na velmi výrazný růst vstupních nákladů i mezd zaměstnanců. Finanční příspěvek neboli takzvaná úhrada závazku veřejné služby v přepravě poskytovaný z rozpočtu města Karlovy Vary bude v příštím roce činit víc jak sto tři miliony korun. Tato částka je vyšší řádově o 5 milionů, než byla v minulých letech,“ uzavírá Tomáš Trtek.

***

Aktuálně

.....
Cena nafty a adBlue:
Diesel 37.10 Kč
adBlue 29.90 Kč

Novinky emailem

Vložte svůj email a budete informování o událostech a slevách v karlovarské hromadné dopravě.
*

> odběr novinek může být kdykoli zrušen.
Karlovy VarySdružení dopravních podniků