Suchej únor 2021
Potřebuji jízdenku

Potřebuji jízdenku

platební kartou, mobilní aplikací Vary Virtual
Chci časovou jízdenku

Chci časovou jízdenku

na mojí Karlovarské kartě
Chci lanovkou

Chci lanovkou

na rozhlednu a do restaurace

Suchej únor 2021

1.2.2021STARTUJE 9. ROČNÍK ZDRAVOTNĚ-OSVĚTOVÉ KAMPANĚ SUCHEJ ÚNOR & SUCHÝ FEBRUÁR

Přichází kampaň a kniha Suchej únor

1 kniha, 2 země, 12 krajů, 8 dopravních podniků,
28 kapitol, 72 osobností a COVID-19


Celé Suché Československo, 31. ledna 2021

100% suchý press kit

Začíná již devátý ročník tradiční kampaně, která pomáhá široké – československé veřejnosti, prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. Loňského ročníku se podle průzkumů zúčastnilo až 9 % dospělé populace. Jak si Češi a Slováci vedou během pandemie a jak kampaň ovlivní zásadní novinka – kniha Suchej únor, která na 416 pečlivě vydestilovaných stranách představuje alkohol ve všech jeho společenských rolích?

Suchej únor je zdravotně-osvětová kampaň, v rámci které mohou lidé otestovat svůj vztah k alkoholu a inspirovat ostatní. Pozitivní výzvou každoročně reaguje na nelichotivé statistiky, podle kterých se přes 1 000 000 Čechů pohybuje za hranou rizikového pití. Kampaň bude letos na sociálních sítích spojovat hashtag #insuchoveritas, a to nejen v Česku, ale i u našich sousedů pod názvem Suchý február. Registrovaní účastníci se tentokrát mohou těšit na knihu, která ve 28 kapitolách představuje alkohol s lehkostí i vážností – ve všech jeho společenských rolích. Ať už je to spánek, sex, sport, práce, výchova dětí, závislost a léčba, zdraví nebo alkohol za volantem.

| 28 TEMATICKÝCH KAPITOL | 72 OSOBNOSTÍ |

| ALKOFAKTA | ROZHOVORY | PŘÍBĚHY |

Do knihy přispělo 72 českých osobností, odborníků, novinářů i obyčejných smrtelníků s neobyčejnými lidskými příběhy. Těšit se můžeme na reprezentačního hokejistu Patrika Bartošáka, psychology Pavla Rataje a Ilonu Preslovou, spisovatele Josefa Formánka, primáře Petra Popova, koučku Janku Chudlíkovou, alkohologa Ivana Doudu, záchranáře Honzu nebo muzikanta Petra Fialu.

“Kniha Suchej únor – 28 důvodů, proč ochutnat čistokrevnej život, z nás abstinenty neudělá – není to ani jejím cílem. Má být lidem především inspirací k příjemné sebereflexi a můžeme se díky ní ledacos dozvědět. Nejen o alkoproblematice, ale hlavně o sobě. Kniha má jediný cíl – abychom všichni znali upřímnou odpověď na jednoduchou otázku: „Ovládáme my alkohol, nebo alkohol ovládá nás?“ popisuje smysl knihy Petr Freimann, ředitel neziskové organizace Suchej únor.***

Aktuálně

.....
Cena nafty a adBlue:
Diesel 31.00 Kč
adBlue 17.30 Kč

Novinky emailem

Vložte svůj email a budete informování o událostech a slevách v karlovarské hromadné dopravě.
*

> odběr novinek může být kdykoli zrušen.
Karlovy VarySdružení dopravních podniků