Změny jízdních řádů od 1.3.2020
Potřebuji jízdenku

Potřebuji jízdenku

platební kartou, mobilní aplikací Vary Virtual
Chci časovou jízdenku

Chci časovou jízdenku

na mojí Karlovarské kartě
Chci lanovkou

Chci lanovkou

na rozhlednu a do restaurace


Nové jízdní řády MHD v Karlových Varech doznají změn

tisková zpráva

Nové jízdní řády karlovarské městské hromadné dopravy doznají dílčích změn. Vedení města požádalo Dopravní podnik Karlovy Vary o zapracování nejčastějších požadavků cestujících.

„Vyhodnotili jsme obsah připomínek a také petic, které nám v reakci na nové jízdní řády byly adresovány. Změny v městské hromadné dopravě byly rovněž hlavním tématem únorového Dne s primátorkou, kde jsme s cestujícími detailně rozebírali jejich požadavky. V reakci na všechny tyto podněty jsme se proto rozhodli ty nejčastější požadavky do jízdních řádů zakomponovat,“ vysvětluje primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Změny se promítnou do jízdních řádů s platností od 1. března. „Dílčí úpravy jsou v souladu s nově nastavenými změnami v městské hromadné dopravě. Prozatím se týkají několika linek i časů odjezdů některých spojů. Další změny mohou po vyhodnocení nového provozu následovat,“ upřesňuje 1. náměstek primátorky města Karlovy Vary Tomáš Trtek.

Úprava se týká linky č. 12, u které bude zachován průjezd některých spojů Sokolovskou ulicí ve směru od Tržnice na sídliště Čankovská. Jedná se o 12 spojů v průběhu celého dne. Na lince č. 19 je zaveden večerní spoj na Růžový vrch, a to jako přípoj linky č. 2 od OC Varyáda. Obsluhu městské části Letná bude i o víkendovém provozu zajišťovat linka č. 3. V sobotu a neděli bude zaveden ranní spoj z Bohatic na 7. hodinu směrem k Tržnici. Tento spoj obslouží linka č. 17.

„Nově provedené úpravy, stejně jako celý systém MHD a obsazenost jednotlivých spojů, budeme v následujícím období sledovat pomocí sčítacích bran v autobusech a průběhu letních měsíců pak všechna data vyhodnotíme,“ dodává Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva pověřený řízením Dopravního podniku Karlovy Vary.

Změny v nových jízdních řádech jsou již nyní ke stažení na webových stránkách Dopravního podniku Karlovy Vary –www.dpkv.cz a jsou dostupné také na zastávkách linek, kterých se úpravy dotkly. Změnové listy jsou také vydávány zdarma v předprodejní kanceláři v Zeyerově ulici.

„Ve vyhledávači spojení na našem webu nebo na stránkách IDOSu se úpravy projeví až po 14 dnech. Tato prodleva je dána zákonnou lhůtou a její délku nedokážeme bohužel ovlivnit,“ uzavírá Lukáš Siřínek.

Zde jsou jízdní řády se změnou oproti prvnímu vydání knížečky jízdních řádů 2020

změna linky číslo 3

změna linky číslo 12

změna linky číslo 13

změna linky číslo 17

změna linky číslo 19

***

Aktuálně

.....
Cena nafty a adBlue:
Diesel 38.30 Kč
adBlue 29.90 Kč

Novinky emailem

Vložte svůj email a budete informování o událostech a slevách v karlovarské hromadné dopravě.
*

> odběr novinek může být kdykoli zrušen.
Karlovy VarySdružení dopravních podniků