přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka » Diana

Diana
Lanová dráha, rozhledna, lesní restaurace a kavárna

Jako Šípkovou Růženku probudili k životu dva muži Výšinu přátelství někdy v roce 1804. Byl to významný historik August Leopold Stöhr a jeho synovec Václav Drumm. Cestu, na dnes již velmi známý vrch nad Karlovými Vary, si museli vlastnoručně proklestit. Odměnou jim za to byl nádherný výhled na Karlovy Vary a okolní vrcholy Krušných i Doupovských hor a Slavkovský les. Umístili sem dvě odpočinková sedátka a dali tak základ novému výletnímu místu s ojedinělým výhledem do okolí.

Dnes na vrchu Výšina přátelství najdete rozhlednu Diana a lesní restauraci s kavárnou. Vypravit se sem můžete pěšky po několika lázeňských stezkách i turistických trasách z vřídelní kolonády, od Grandhotelu Pupp a z Doubí, nebo se necháte jen tak vyvézt oblíbenou lanovou dráhou Diana. Lanovka Diana jezdí ze Staré louku přes Jelení skok až na vrchol Výšiny přátelství k rozhledně.

 
Lanová dráha

Lanová dráha

Lanová dráha Diana je tradičním a velmi oblíbeným dopravním prostředkem místních obyvatel a především návštěvníků Karlových Varů. Lanovka je na Výšině přátelství od roku 1912 a pod správou Dopravního podniku Karlovy Vary, a. s. je od roku 1959.

 
 
Lanová dráha

Rozhledna Diana

Kamenná rozhledna z počátku 20. století je přístupná denně po celý rok. Z jejího vrcholu se vám nabízí jedinečný výhled na Karlovy Vary a vrcholy Krušných hor, Doupovských hor a Slavkovský les.

 
 
Lanová dráha

Lesní restaurace a kavárna

Na vrcholu Výšiny přátelství najdete i lesní restauraci-kavárnu Diana. Lovecká chata zde byla postavena současně s rozhlednou a získala si brzy velkou oblibu široké veřejnosti. Je jedním z nejnavštěvovanějších míst Karlových Varů.

 
 

Pro více informací o Dianě nás neváhejte kontaktovat. Rádi vaše dotazy zodpovíme.

 
 
© 2009 Dopravní podnik Karlovy Vary a.s.

Dopravní podnik Karlovy Vary, a. s.
Sportovní 656/1, 360 09 Karlovy Vary

Ústředna
353 505 311, 606 737 469
dpkv@dpkv.cz